BIY AD

3 Mart 2010 Çarşamba

Ergin Ataman'a Operasyon Başlatıldı{Kemal Erdem Hamamcıoğlu}

Efes Pilsen koçu Ergin Ataman'ı bu sayfalarda daha önce yerden yere vurduğum bir çok yazım vardır. Bazılarında aşırıya kaçan sertliğimde olmuştur. Geçmişe dönüp baktığımda ''Haksızlık mı yaptım acaba'' dediğimde ''Kesinlikle hayır'' diyorum kendi kendime çünkü o sertliği hak edecek işlerin altına parmağı vardı.

Ancak yiğidi öldür hakkını ver demişler. Ergin Ataman'ı geçmişte sert bir şekilde eleştirmem bugün kendisine karşı başlatılan ''Bitirme Operasyonu''nu haklı bulacağım anlamına gelmez.

Uzun lafın kısası doğrudan konuya gireyim Ataman'a operasyon başlamıştır.

3 Aralık 2009 Perşembe günü şöyle demişim yine nbaturka.net sayfalarında ;

''Daha vahim iddialar var bu sene için ;

Ergin Ataman'ı bitirme operasyonu hızlandırılacak. Efes Pilsen'den de korkan Federasyon bir şekilde Ergin Hocayı manipüle edecek. Belki hakemlerin bu durum içinde kulakları çekilmiştir. Play-off zamanı kıyamet kopar bu camia içinde.

Ergin Ataman'ın duruşunu ve tavırlarını günahım kadar sevmem. Ama bir insanı sevmiyoruz diye o insanın ayak oyunlarıyla harcanması da insan olanı üzer.''

Bu yazının tamamını tekrar okumak isteyenler şu linke bakabilirler ;
http://www.nbaturka.net/index.php/koee-yazlar/3037-bt-tbf-fb-saibe-altindasiniz.html

Bu yazıyı yazdıktan sonra 1 ay geçmedi ki ilginç bir şekilde Ataman'ın üzerine çok sık gelinmeye başlandı gerek yazılı gerek görsel basında. Daha düne kadar koçluğu göklere çıkartılan bir adam nerdeyse 1 günde koçluğu unutmuş sanki işe daha dün başlamış adam muamelesi görmeye başlamıştı.

2010 yaklaştıkça bazılarının beklentileri bir o kadar artıyor mu acaba ? Federasyon kalemşörler mi kiralıyor ? ''Ergin'i karala Şampiyona'da ekmek ye'' gibisinden paslaşmalar mı oluyor ? Federasyondan dışarıya çıkmaması gereken bilgilerin şuan bazı sözde basketbol yazarlarının elinde ne işi var ? Düne kadar Efes Pilsen'in doping olayını hasıraltı etmek isteyen Turgay Demirel neden bir anda çark etti de bu olay şimdilerde yine dillenmeye başladı ?

İşin üzücü yanı Ergin Ataman'a yapılan operasyondan Efes Pilsen'in de haberinin olması ve buna hiç ses çıkarmaması. Efes'e verilecek sus payı da doping olayının tamamen Ergin Hocaya yüklenmesi olacaktır.

Ergin Ataman'ı insan olarak seversiniz sevmezsiniz orası beni ilgilendirmez. Ergin Ataman'ın hal ve hareketleri sizi fazlasıyla gerer o da beni ilgilendirmez. Ama Ergin Hoca ayak oyunlarıyla devrilecekse ve basketbolseverler buna çıt çıkartmayacaksa yazıklar olsun öyle Türk Basketbolu'na ..

Turgay Demirel'i ve Mahmut Uslu'yu da yürekten kutluyorum. Bu kadar iyi taktisyen olunur. Bu kadar iyi strateji yürütülür. Tanjevic'i bir şekilde yine aklayıp eline tutuşurdunuz Türkiye kupasını ve Ergin Ataman'ı yine vitrine koyup vurun abalıya felsefesini hayata geçirdiniz.

KEMAL ERDEM-NBATURKA

1 yorum:

Cantona dedi ki...

bıktık artık ayak oyunlarından hayır artık basketbolda alınan hiçbir kupayı alkışlayamıyoruz yürekten hepsinde bir sürü dedikodu,hepsinde kirlilik...zaten az olan seyirciyi de kaybedicez ona yanıyorum...