BIY AD

27 Ağustos 2009 Perşembe

Selçuk Üniversitesi ve Yeni Sezon


Başlıkta Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi değil, Selçuk Üniversitesi yazdığının farkına vardığınızı düşünüyorum. Evet, Mutlu Akü ile sona eren sponsorluk sözleşmesinin arkasından yeni bir isim sponsorluğu yapılmadı şu an için, Konya Şeker ile bir anlaşma yapıldı ancak bu anlaşmanın detaylarından haberdar değilim. İsim işi de girecek mi işin içine anlayacağınız bilmiyorum.

Uzunca bir süre tamam mı devam mı diye düşünüldü edildi, nihayetinde takımın devam etmesine dair bir karar çıktı. Bu karar iyi mi oldu kötü mü oldu derseniz, çok net bir yanıtım yok bu soruya. Anadolu'nun en potansiyelli basketbol takımlarından bir tanesinin lige devam kararı almış olmasına o şehirde yaşayan bir insan niçin çekimser yaklaşır, geleceğiz.

Takım ligden düştükten sonra birşeyler değişecekti elbette. Az önce de belirttiğimiz gibi ilk olarak sponsorla devam edilmedi, edilemedi belki de; sonrasında da yönetim değişti. Geçtiğimiz sezon için yönetimde en başarılı bulduğum iki isim de ne yazık ki yönetici kadrosundan ayrıldı. Kim bunlar, Doç. Dr. İbrahim Arslan ve Genel Menajer Yrd. Doç. Murat Çetinkaya. Gelene gidene fazla takılmayacağız bu yazıda, olan bitenden bahsedeceğiz diyordum ama gidenin yerine geleni görünce gözlerimi ovuşturmak zorunda kaldığımı belirtmem gerek. Takımın yeni genel menajeri Sn. Yaşar Berber olmuşlar, hayırlı uğurlu olsun efendim. Yaşar Bey ile hukukumuz olduğu için meseleyi daha fazla genişletmeden kendilerinin genel menajerlik görevi için uygun kişi olmadıklarını düşündüğümü belirtmem gerekiyor. Geleceği parlak, işini seven ve başarılı da bir yönetici olan Murat Çetinkaya'nın görevden alınışını da çok tasvip edemedim, bu olayın hangi akla hizmet gerçekleştiği yolunda da şüphelerim var ama hayırlısı.

Bir yönetim oluşturuldu sonuçta ve transfer çalışmalarına başlandı ama ne yazık ki piyasaya girmede geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu yıl da geç kalındı. Allah'dan ikinci lig seviyesine göre yüksek kalibrede bulunan Volkan Ertetik, İsmail Çevik,Emre Boztepe, Murat Yolcu ve İbrahim Öztürk gibi oyuncularla tekrar anlaşıldı da kadro sıkıntısı bir nebze olsun aşılabildi. Takımın başına da daha önce de Selçuk Üniversitesi'nde görev almış olan İsmail Beleş getirildi. Takımda kalan oyuncuların yanında Hakan Üsküplü ve Çağlar Baştoklu ile birlikte Bursa Basket'ten de iki genç oyuncu getirilmiş; geçtiğimiz gün de çalışmalara başlanılmış. Hayırlı olsun. :)

Hedef şampiyonluk deniliyor, zor gözüküyor ancak taraftar desteğiyle ve iyi bir Amerikalı seçimiyle imkansız da değil. Tüm Konyalı basketbolseverleri bu sezon da Selçuk Üniversitesi'ni desteklemeye davet ediyorum, varsın takım kötü yönetilsin, varsın etik olmayan işler dönsün, varsın şu olsun bu olsun... Siz gelin maçınızı seyredin, bu ülkede basketbol bir yerlere gelsin en azından.

Hiç yorum yok: