BIY AD

25 Mart 2009 Çarşamba

TB2L'de Play-Off Heyecanı

Türkiye Basketbol Erkekler 2. Ligi’nde normal sezon tamamlanırken, play-off eşleşmeleri belli oldu. A Grubu’nda Trabzonspor 22 maçta aldığı 19 galibiyet, B Grubu’nda ise Tofaş 21 galibiyetle ilk sırada yer alan takımlar oldular.

A Grubu’nda Bornova Belediye (17-5) ikinci, Genç Telekom (16-6) üçüncü, Vestel (13-9) ise dördüncü sırada yer aldı. Ligin en fazla galibiyet alan takımı Tofaş, B Grubu’nda ilk sırada yer alırken, İTÜ (19-3) ikinci, Gelişim Koleji (16-6) üçüncü, Beykoz (12-10) ise dördüncü sırada normal sezonu bitirdi. Play-off ilk turunda 2 galibiyet elde eden takım son 8'e kalacak. Play-off ilk turu ilk maçları 28 Mart 2009 tarihinde, ikinci maçları ise 1 Nisan 2009 tarihinde oynanacak. Seride eşitlik olması durumunda ise üçüncü ve son maçlar 4 Nisan 2009 tarihinde oynanacak.

Normal sezonun tamamlanmasının ardından play-off ilk tur eşleşmeleri şu şekilde;
Trabzonspor – Genç Banvitliler
Bornova Belediye – Düzce Gençlik
Genç Telekom – Çanakkale Belediye
Vestel – Pertevniyal
Tofaş – T.E Dağcılık
İTÜ – Akçakoca Poyraz
Gelişim Koleji – Dalaman A.Ş Pamukkale Üniversitesi
Beykoz – Olin Gençlik

Play-off öncesinde; ligin en yüksek yüzdeli takımı Tofaş, Ülker grubu desteği ile Trabzon gibi önemli bir spor şehrinin potansiyelini yansıtan Trabzonspor ve tabi Harun Erdenay-İbrahim Kutluay ikilisini kadrosunda barındıran yılların basketbol birikimi İTÜ takımları, Beko Basketbol Ligi vizesine en yakın adaylar. Ama tabiki serideki her takımın şansı mevcut, tüm takımlarımıza başarılar..

Hiç yorum yok: