BIY AD

5 Kasım 2009 Perşembe

Simas'ın Aklı Derbide..

Galatasaray Cafe Crown'ın Litvanya'lı yıldızı Simas Jasaitis, NTVSpor'a önemli açıklamalarda bulundu. Irmak Kazuk'un sorularını yanıtlayan deneyimli oyuncu, Sarı-kırmızılı formayı giydiği için mutlu olduğunu ifade ederken, takımda her şeyin yolunda olduğunu vurguladı.

Jasaitis; "Aslında buraya geleli daha neredeyse 1 ay oldu. Ama şu ana kadar her şey çok güzel. En ufak bir problemim bile yok. Sonuçta buradaki her şey benim için çok yeni. Yeni bir takım, yeni arkadaşlar, yeni bir sezon. Her şey yolunda gidiyor" diye konuştu..

Başarılı forvet Beko Basketbol Ligi ile ilgili olarakta; "Geçtiğimiz sezon İspanya'da oynadım ve bence İspanya Ligi Avrupa'nın en güçlü ve en sert ligi. Ama Türkiye Ligi'nin de üst düzey liglerden biri olduğunu biliyorum. Efes Pilsen, Beşiktaş Cola Turka, Türk Telekom, Galatasaray Cafe Crown ve Fenerbahçe Ülker gibi zirveye oynayan iddialı takımlar var. Bu da Beko Basketbol Ligi'ni daha da zorlaştırıyor" dedi.

Fenerbahçe Ülker-Galatasaray Cafe Crown derbisini dört gözle beklediğini belirten Jasaitis, bir futbol maçında buluştuğu sarı kırmızılı taraftarlardan çok etkilendiğini de sözlerine ekledi.
Jasaitis; "Benim ülkemdeki Lietuvos Rytas-Zalgiris Kaunas maçları gibi olduğunu biliyorum. Bu maçlar hep tansiyonu yüksek mücadeleler olurlar. Galatasaray'ın bir futbol maçına gittim ve Galatasaray taraftarının takımlarını nasıl desteklediklerini gördüm. Belki basketbol maçlarında bu kadar seyirci olmuyor ama duyduğuma göre Fenerbahçe Ülker maçında bayağı bir taraftar olacakmış. Nasıl bir atmosfer olacak şimdiden merak ediyorum" şeklinde konuştu..

Hiç yorum yok: